.

Odwiedziny częstochowskich księży

Sierpień jest miesiącem wakacyjnym, w którym wielu z naszej wspólnoty wyjeżdża do Polski w odwiedziny do swoich rodzin. Jest to też wspaniała okazja, aby najmłodsi z naszej wspólnoty ćwiczyli porozumiewanie się w ojczystym języku. Ale również w sierpniu wielu Polaków przyjeżdża na swe wakacje do Francji. Właśnie w sierpniu naszą wspólnotę odwiedziło dwóch księży z Archidiecezji Częstochowskiej: Ks. Damian Kwiatkowski – doktorant Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, pracownik Kurii Częstochowskiej oraz moderator diecezjalny Domowego Kościoła, oraz ks. Wojciech Torchalski – wikariusz parafii pw. Św. Jakuba w Częstochowie – studiujący w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie na jednym roczniku wraz z naszym duszpasterzem Ks. Michałem.

Sprawowali oni Mszę Świętą w naszych intencjach, a ks. Damian wygłosił do nas płomienną homilię. Po Mszy Świętej wzajemnie się ubogacaliśmy podczas wspólnej rozmowy. Dziękujemy drogim księżom za przybycie i zapraszamy ponownie. Obiecujemy naszą modlitwę.