.

Odpust parafialny ku czci św. Jana Pawła II

oraz

wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła

Niedziela 14. października na długo pozostanie w naszej pamięci. Był to dzień, w którym św. Jan Paweł II nasz Patron i Orędownikw niebie na stałe zamieszkał w naszym kościele, gdzie co niedzielę jest sprawowana Msza Święta w naszym ojczystym języku. Eucharystii Odpustowej wraz wprowadzeniem relikwii św. Jana Pawła przewodniczył Ks. Bogusław Brzyś – Rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji. Relikwie zostały wniesione do kościoła w uroczystej procesji przez delegację pań z naszej parafii ubranych w tradycyjne polskie stroję. Na zakończenie Ks. Rektor wraz z wiernymi odmówił Litanie do św. Jana Pawła II a ks. Michał zawierzył naszą polską parafie św. Janowi Pawłowi II. Następnie przy śpiewie naszej Scholi parafialnej mogliśmy ucałowąć relikwie. Po Mszy tradycyjnie dzieliliśmy się posiłkiem przy długich rozmowach kiedy to dalej świętowaliśmy naszą parafialną uroczystość.