.

Zakończenie roku szkolnego i wizyta kleryka Kamila

niedzielę 25 czerwca przeżywaliśmy zakończenie roku szkolnego i Mszę Świętą w intencji naszej Polskiej Szkoły w Chelles. Była to doskonała okazja do modlitwy w intencji całej naszej szkolnej społeczności. W intencji dzieci uczących się w niej języka polskiego, historii Polski i katechezy. Modliliśmy się również za ich rodziców i rodziny oraz za władze i członków Stowarzyszenia Francusko-Polskiego w Chelles, które opiekują się naszą szkołą. Gościliśmy też seminarzystę – Kamila, jednego z dwóch kleryków w naszej diecezji Saint-Denis, który modlił się z nami i wygłosił do nas urzekające świadectwo życia. Kleryk Kamil urodzony w Polsce, w wieku 3 lat wyjechał wraz z rodzicami Polakami do Francji. Księże Kleryku Kamilu – dziękujemy i zapraszamy ponownie!