.

Boże Narodzenie czyli - Bóg się rodzi, moc truchleje...

Przy światełkach i dzwoneczkach w rękach dzieciaków przywitaliśmy żłóbek. Uroczyście złożyliśmy w nim figurkę dzieciątka Jezus. W ten sposób rozpoczęliśmy świętowanie Bożego Narodzenia. Msza Święta tradycyjnie zwana "Pasterką" bardzo licznie zgromadziła członków naszej wspólnoty. Warto zauważyć, że była to już trzecia nasza pasterka. Pierwszą przeżywaliśmy jeszcze w Chelles, celebrowaną przez Ks. Prałata Krystiana Gawrona – vicerektora Polskiej Misji Katolickiej we Francji. Wtedy miały miejsce początki naszej wspólnoty. Drugą – rok temu – już przy obecności naszego proboszcza ks. Michała Biedaka i trzecia tegoroczna.

Mamy nadzieję, że każda następna Pasterka będzie piękniejsza i liczniejsza. Bo wszystko na chwałę Boga Nowonarodzonego…